Najdi si svého včelaře, najdi si svého farmáře, podporuj svého souseda...

Hezky česky...a vždycky se srdíčkem :-).

       Rožmberský med

,,Šumava originální produkt,,

              ,,Český med,,


Ať Vám můj medík chutná, léčí, a hřeje u srdíčka jako mě a moje nejlepší přátelé.

Jaký med je nejlepší?

Každý to má jinak, ale já mám nejraději - KVĚTOVÝ


Jak vyrábí včelky med?

Včela přinese do úlu přibližně 40 mg nektaru v medném váčku, kde se o jeho zpracování postará další skupina včel v úle. Přenesou jej do buněk a zahušťují jej výměšky svých žláz. Až klesne obsah vody z původních 60 % na zhruba 18 %, včely med zavíčkují a skladují na bezsnůšková období.

Pokud nektar pochází pouze z jednoho druhu rostlin, má med charakteristickou chuť i aroma a bývá označován podle dané rostliny (např. lipový, jetelový, řepkový,...).

Vlastnosti

Tento druh medu zlatavé barvy je zpravidla sladší než med medovicový. Obsahuje i více jednoduchých cukrů (glukóza, fruktóza), proto je vhodný pro okamžité dodání energie. Obsahuje až 0,5 % rostlinných bílkovin a téměř žádný podíl tuku. Z minerálních látek obsahuje např. draslík, vápník, hořčík. Také příjmem železa a manganu z medu lze pokrýt významnou část doporučené denní dávky těchto stopových prvků.

wikipedia

Medovicové tmavé lesní medy netuhnou, proto si lidé myslí, že jsou kvalitnější. Ale jsou hůře stravitelné, protože obsahují vysoké procento minerálních látek.

Pro regeneraci lidského organismu je ideální květový med luční. Léčivé látky každé byliny jsou obsažené právě v tomto medu. Jedinou nevýhodou je, že světlý květový med začne časem krystalizovat, což je přirozený proces.